1074 Budapest, Rózsák tere 10.

2021. 11. 7.

Ma az esti vecsernyével kezdődően Kocsis Fülöp metropolita vezetésével Jézus-ima találkozót tartunk.

Holnap (nov.8.) Szent Mihály és Gábor főangyalokat és a többi égi erőket ünnepeljük. Az angyalok közreműködését egyéni imákban is kérhetjük, a nyilvános szertartásokat a szokásos időpontokban végezzük.

November 15-én kezdődik a karácsonyra felkészítő böjti időszak, az advent. A szokásos közös adventi koszorú készítést november 13-án szombat délutánra tervezzük. A kellékek beszerzését szerdán véglegesítjük.

A járványügyi helyzetet figyelembe véve városnézéssel egybekötött adventi vásárlást szervezünk Pécsre december 11-én. Részletekkel hamarosan szolgálunk.

Az év végéhez közeledve köszönjük mindazoknak, akik egyházfenntartási hozzájárulásukkal is támogatták egyházközségünk zavartalan működését, különösen is a járvány első hullámai alatt. Az MKPK állásfoglalása szerint az önkéntes egyházfenntartás mértéke a család adózott jövedelmének 1 %-a, természetesen a helyi szokások és egyéni körülmények figyelembevételével. Az eddigi támogatásokat hálás szívvel köszönjük.

Áldott vasárnapot kívánunk!

Kaskötő Miklós s. lelkész
dr. Jaczkó Sándor parókus
dr. Lakatos Péter s. lelkész

Minden jog fenntartva © Budapesti Görögkatolikus Parókia, 2023.

Cím: 1074 Budapest, Rózsák tere 10.  ¦  Telefonszám: +361 322-40072

0
Intézmények
0
Közösségek
0
Karitatív